Turcja – Finał Ligi Mistrzów 2023

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1850

Cena zawiera

 • Hotele ze śniadaniem
 • Hotel w Antalya (all inclusive)
 • Transfery lotniskowe wymienione w planie podróży
 • Opłaty za wstęp do wymienionych zabytków i muzeów
 • Wszystkie transfery i transport
 • Lokalny przewodnik
 • Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki
 • % 100 satysfakcji.

Cena nie zawiera

 • Przelot międzynarodowy do Istambułu
 • Przeloty wewnętrzne: Istambuł – Kapadocja i Antalya – Istambuł
 • Bilet na Finał Ligii Mistrzów
 • Wydatki osobiste
 • Ubezpieczenie medyczne
 • Zwyczajowe napiwki
 • Lunch i kolacja (z wyjątkiem hotelu w Antalya)

Dodatkowe atrakcje w Kapadocji:

 • ATV quady $60
 • Lot balonem $250

Rejs jachtem w Antalya:

 • cena uzależniona od liczby chętnych

ISTAMBUŁ – KAPADOCJA – LOT BALONEM – ANTALYA – FINAŁ LIGI MISTRZÓW

Kultura i historia

Lot balonem

Plaże

Rozrywka

Wydarzenie sportowe


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z USA

Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i wylot do Europy.

2.dzień

PRZYLOT DO ISTAMBUŁU

Przylot do Istambułu. Transfer do hotelu i czas wolny.

3.dzień

ISTAMBUŁ - KAPADOCJA

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Kapadocji. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny i wycieczka quadami ATV dla chętnych.

4.dzień

KAPADOCJA

Wczesna pobudka na poranny lot balonem (dal chętnych – dodatkowo płatne) o wschodzie słońca, który zajmie nam około 1 godziny. Powrót do hotelu na śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i kierowcą. Wyruszamy na wycieczkę. Naszym pierwszym przystankiem będzie muzeum na otwartym powietrzu, które jest jednocześnie Parkiem Narodowym Göreme, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy majestatyczny punkt widokowy z widokiem na Pigeon Valley (Dolinę Gołębi), gdzie zapoznamy się z bogatą historią Kapadocji i unikalnych formacji skalnych. Po panoramicznym punkcie widokowym zwiedzimy Dolinę Mnicha ze słynnymi baśniowymi kominami w kształcie grzybów oraz wykutą w skale celę mnicha św. Szymona. Na koniec wybierzemy się do Podziemnego Miasta Ozkonak, oraz zwiedzimy Avanos. Nocleg w Kapadocji.

5.dzień

KAPADOCJA - ANTALYA

Po śniadaniu przejazd do Antalya. Zakwaterowanie w hotelu. odpoczynek przy hotelowym basenie lub na plaży.

6.dzień

ANTALYA

Antalya zachwyca pięknym portem oraz architekturą. Dziś zwiedzimy to niezwykłe miasteczko. Będzie czas na zakupy pamiątek i zdjęcia. Wybrzeże tworzą cudne plaże z drobnym piaskiem i błękitną wodą – idealne na wypoczynek na Riwierze Tureckiej. Po południu i wieczorem czas wolny na relaks i odpoczynek.

7.dzień

ANTALYA - ISTAMBUŁ

Opuszczamy piękne wybrzeże Morza śródziemnego i wracamy do Istambułu.

8.dzień

FINAŁ LIGI MISTRZÓW

W tym dniu czeka nas główna atrakcja wyjazdu. Udamy się na Stadion Olimpijski w Stambule aby byś świadkami wielkiego piłkarskiego święta – Finału Ligi Mistrzów 2023.

 

9.dzień

ISTAMBUŁ

Dzień rozpocznie się od wizyty na starożytnym bizantyjskim Hipodromie, gdzie zobaczymy egipski obelisk, Kolumnę Wężową, Fontannę Wilhelma II, elegancki Błękitny Meczet słynący z niebiańskich sześciu minaretów i Muzeum Hagia Sophia, zbudowane za panowania cesarza Teodozjusza i spalony w pożarze podczas Rewolucji Nika w 532 r. Kontynuujemy naszą jednodniową wycieczkę, kolejny punkt to wizyta na Wielkim Bazarze. Będziemy eksplorować labirynt ulic i pasaży, w których znajduje się ponad 4000 sklepów. Po obiedzie udamy się do Pałacu Topkapi, rezydencji i centrum administracyjnego sułtanów osmańskich. Historyczna wycieczka po Stambule zakończy się wizytą w meczecie Rustema Paszy. Powrót do hotelu. Nocleg w Istambule.

10.dzień

WYLOT Z ISTAMBUŁU

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do USA.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).